Calendar Intern & International

CALENDAR COMPETIȚIONAL 2014

COMPETITII

PERIOADA

LOCUL DE DESFĂSURARE

Oficiale

interne

Cupa Romaniei  la  Seniori 15-18.04.2014 Bascov
Criteriul Olimpic la Juniori – Viteza (amb.mici)  Juniori I si  II. 27-30.04.2014 Bascov
Campionat  National de Fond Juniori 30.04-01.05.2014 Bascov
Campionatul National al CSS- urilor 01.05.2014 Bascov
Campionatul National de Viteza la Juniori I,II si Cadeti 30.07-03.08.2014 Bascov
Concurs national de Selectie pentru Jun.I si Jun.II. 04-07.08.2014 Bascov
Campionatul National de Seniori  Viteza -Sprint 12-15.08.2014 Bascov
Campionat National  Barci  Dragon 15.08.2014 Bascov
Campionatul National de Tineret (U23) –Viteza 15-17.08.2014 Bascov
Campionatul  National de Masters 17.08.2014 Bascov
Cupa Romaniei la Juniori 02-04.10.2014 Bascov

Oficiale

internaționale

Regata Internationala a Romaniei –Junori si U23 30.05-01.06.2014 Bascov
Campionatele Europene  de  Juniori si U23 26-29.06.2014 Mantes – En – Yvelinas  Franta
Campionatele Europene de  Seniori și Paracanoe 11-13.06.2014 Germania- Brandenburg
Campionatele Mondiale de Juniori si U23 24-27.07.2014 Ungaria – Szeged
Jocurile Mondiale ale Pompierilor August-2014 Los-Angeles – U.S.A.
Campionatele Mondiale de Seniori și Paracanoe 06-10.08.2014 Rusia -Moscova
Campionatele Mondiale Universitare 15-17.08.2014 Minsk –Belarus
Campinatele  Mondiale  Barci Dragon 08-11.08.2014 Polonia
Jocurile Olimpice ale Tineretului 16-21.08.2014 China – Nan Jing
Club Crew World Championships Dragon Boat 02-05.09.2014 Ravena – Italia
Campionatele Mondiale de Masters

Concursuri

intercluburi

CUPA CSS TIMIȘOARA Aprilie 2014 Timișoara
MEMORIAL ȘTEFAN HEDER ȘI VICTOR ALEXANDRESCU Aprilie 2014 Timișoara
CUPA TIMIȘUL – ȘAG Aprilie 2014 Șag – Timiș
MARATON NAUTIC Mai 2014 Timișoara
Trofeul “Portile de Fier” Orsova 07-08.06.2014 Orșova
Cupa C.S.N. Hunedoara 20-22.06.2014 Cinciș
Concurs  Marathon “Cupa  West Sport Arad” 05.07.2014 Lipova-Paulis -Arad
CUPA FIRIZA Septembrie 2014 Baia-Mare
CUPA NAUTIC Septembrie-2014 Timișoara

 

CALENDAR COMPETIȚIONAL 2013

COMPETITII PERIOADA LOCUL DE DESFĂSURARE

Oficiale
interne

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE PRIMĂVARĂ, SENIORI

22-24.04.2013

Bascov

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE VITEZĂ SPRINT, SENIORI

29-30.08.2013

Bascov

CAMPIONATUL NAŢIONAL  – TINERET

31.08-01.09.2013

Bascov

CAMPIONATUL NATIONAL DE MASTERS

07-08.09.  2013

Bascov

Oficiale
internaționale

REGATA PORŢILE DE FIER

01-02.06.2013

Orșova

CAMPIONATELE EUROPENE DE SENIORI ȘI PARACANOE

14-16 iunie

Montemar O’Vello Portugalia

MARATON LIPOVA-ARAD

6-8 iulie

Arad

WORLD MASTERS GAMES

02-11.08.2013

Candia (Torino)

CAMPIONATUL MONDIAL DE SENIORI ȘI PARACANOE

27.08. – 01.09. 2013

Duisburg – Germania

Amicale

CUPA CSS TIMIȘOARA

Aprilie 2013

Timișoara

CUPA TIMIȘUL – ȘAG

Aprilie 2013

Șag – Timiș

MEMORIAL ȘTEFAN HEDER ȘI VICTOR ALEXANDRESCU

Aprilie 2013

Timișoara

MEMORIAL PAUL BARNA

Iunie 2013

Cinciș

MEMORIAL TICĂ CIOARĂ

Septembrie 2013

Arad

CUPA FIRIZA

Septembrie 2013

Baia-Mare

Comisia de Competiti
Prof. Gh. Toth